Kreu i Asamblesë së KE-së vjen nesër në Shkup
Kryetari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Jean Claude Mignon ka lajmëruar që nga nesër do të jetë në Maqedoni për një vizitë dyditore. Ai do të takohet me krerët e shtetit presidentin, kryeministrin dhe kryeparlamentarin, si dhe me dy zëvendëskryeministrat shqiptarë, Musa Xhaferri dhe Fatmir Besimi.

Zyrtari i lartë do t’u drejtohet të martën edhe deputetëve të Kuvendit, ndërsa është paraparë edhe një deklaratë për mediat.

Nuk dihen ende temat që do të diskutohen me styre, por mund të jetë mes të tjerash edhe liria e mediave dhe koteksti i projektligjit të propozuar nga qeveria. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2013, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori