Kostadinov: Mickoski propozoi një të dyshuar për shef të prokurorisë
Hristijan Mickoski për shef të prokurorisë së re publike e propozoi Vlladimir Pançevskin i cili është i suspenduar dhe kundër të cilit zhvillohet hetim për keqpërdorim të AKMIS sistemit, ka thënë Kostadin Kostadinov, anëtar i komitetit ekzekutiv të LSDM-së dhe zëdhënës i partisë në emisionin “Rruga drejt” në Alsat M.

Kostadinov theksoi se është shumë e rëndësishme që lëndët e PSP-së janë të sigurta dhe për to do të veprojë institucioni kompetent.

“Drejtësi dhe përgjegjësi për të gjithë, do të thotë kjo. Qartë kemi porositur se shtet juridik dhe drejtësi duhet të ketë dhe secili që ka gabuar para ligjit duhet të përgjigjet”, theksoi Kostadinov.

Se VMRO-DPMNE-ja dëshiron zgjedhje të parakohshme, theksoi, është vetëm farsë, sepse po të ishte ndryshe do të përmendej edhe në takimin e liderëve i cili u mbajt, ndërsa një çështje të tillë nuk ka pasur aspak.

Sipas Kostadinov, nëse dikujt i përshtatet që të ketë zgjedhje, ajo është LSDM-ja, sepse, siç thotë, sondazhet e mendimit publik kanë treguar se rejtingu i partisë qeveritare është më i madh.
Shtuar më 13/09/2019, ora 10:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori