Konsullata ruse në Manastir uron festën e Fitër Bajramit
Konsullata e Nderit e Federatës Ruse në Manastir, me rastin e festës së Fitër Bajramit ka uruar besimtarët e besimit islam në Maqedoni.

"Besimtarëve të fesë Islame ju dëshirojmë që këtë festa ta festojnë me lumturi dhe dashur, me ndjenja të ngrohta që do ta mbushin gjirin familjar. Pikërisht këtu, mes më të afërmve, gjenden bazat e fuqisë njerëzore për t’u ballafaquar me gjitha sfidat e jetës.

Duke pate veten, njeriu pranon falje, kuptim dhe gatishmëri që ta pranojë edhe tjetrin. Në këtë mënyrë afirmohen vlerat më të larta shoqërore", thonë nga Konsulata Ruse. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2017, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori