Konferencë në Çair, Roli i gruas në 100 Vjet
Pëlqej
Nesër në Komunën e Çairit në ora 10:00 do të mbahet konferenca mbarëkombëtare e gruas, organizuar nga fondacioni kulturor mbarëkombëtar "Nermin Vlora Falaschi" nga Shqipëria me temë "Roli dhe kontributi i gruas në 100 vite pavarësi".

Në këtë Konferencë do te jenë të pranishme zonjat më elitare nga trojet shqiptare si nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Presheva dhe Mali i zi. Emra të mëdhenj nga fusha e kinematografisë, sektorit joqeveritar, jetës politike, si dhe shumë mysafir tjerë nga institucione të ndryshme të vendit, njofton "Portalb".

Kjo konferencë mbahet në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 100-Vjetorit të shtetit shqiptar dhe e njëjta do të shoqërohet me pika të shumta kulturore dhe artistike. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2012, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori