Konferencė nė Ēair, Roli i gruas nė 100 Vjet
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nesėr nė Komunėn e Ēairit nė ora 10:00 do tė mbahet konferenca mbarėkombėtare e gruas, organizuar nga fondacioni kulturor mbarėkombėtar "Nermin Vlora Falaschi" nga Shqipėria me temė "Roli dhe kontributi i gruas nė 100 vite pavarėsi".

Nė kėtė Konferencė do te jenė tė pranishme zonjat mė elitare nga trojet shqiptare si nga Kosova, Shqipėria, Maqedonia, Presheva dhe Mali i zi. Emra tė mėdhenj nga fusha e kinematografisė, sektorit joqeveritar, jetės politike, si dhe shumė mysafir tjerė nga institucione tė ndryshme tė vendit, njofton "Portalb".

Kjo konferencė mbahet nė kuadėr tė aktiviteteve pėr shėnimin e 100-Vjetorit tė shtetit shqiptar dhe e njėjta do tė shoqėrohet me pika tė shumta kulturore dhe artistike. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2012, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.