Komandant Shqiponja falet para se të hyjë në shtabin e BDI-së (VIDEO)
Xhemail Rexhepi, i njohur gjatë konfliktit të armatosur më 2001 si "komandandt Shqiponja" ka hyrë në shtabin e BDI-së së Kumanovës duke bërë u lutur.

Jo rastësisht Rexhepi njihet edhe si komandant Shqpinonja, për shkak se ka udhëhequr njësitin ushtarak të UÇK-së me emrin "Shqiponjat".

Lutja e Xhemail Rexhepit ka ardhur porsa ka hyrë në zyrat e BDI-së në Kumanovë, zyrë e cila njëherë u mbyll për shkak të pakënaqësive të shtabit, por se u hap sërish, raporton Almakos.

Pakënaqësitë në shtab lidheshin me faktin se, sipas anëtarëve të shtabit, BDI-ja nuk ka bërë sa duhet për zonën dhe për njerëzit që e votuan. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori