Komandant "Shkupi" i përgjigjet Grubit: Një ditë lideri yt do japë llogari
Pas fushatës së shefit të kabinetit të Ali Ahmetit dhe deputetit të BDI-së, Artan Grubi, i cili është shprehur se, lideri i integristëve është po aq i guximshëm sa edhe vetë ata, një ndër ushtarët më të shquar të UÇK-së, Mirsad Neziri, i njohur si Komamdant Shkupi, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Ja çfarë shkruan ai:

"O Artan, guximtarët nuk veshin xhaketa antiplumb. Ali Ahmeti nuk guxon të shkojë as në Kumanovë, as në Kosovë, e as në ndonjë vendbanim shqiptar pa autoblinda dhe truproje të armatosur.

O Artan, "lideri yt historik" që ti po e lavdëron për interesat e tuaja personale, nuk ka më asnjë kredibilitet në mesin e shqiptarëve.

O Artan, do vjen dita kur "lideri yt historik dhe guximtar" do të duhet të japë llogari para drejtesisë për pazaret e ndyra që ka bërë, sa anti kombëtare aq dhe anti njerëzore. Ju fitoni tendera në emrin e gjakut tonë o Zoti ju marroftë! Perfundimisht, drejtesia nuk do të harroje edhe ty; një ditë do të trokase edhe në derën tënde. Rrak tak tak – O Artan, WAKE UP!!". /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2015, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori