Kim Mehmeti akuzon ambasadën shqiptare në Shkup
Publicisti Kim Mehmeti përmes një postimi në facebook ka drejtuar akuza në adresë të ambasadës shqiptareShkup, duke thënë se është në shërbim të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Sipas tij, përveç njerëzve të afërt me BDI-në, në ambasadën shqiptare janë punësuar "kushërinjtë" e të mëdhenjve në Tiranë.

Ja çfarë shkruan Kim Mehmeti:

Nuk ka dyshim se Tirana zyrtare është ajo që vendosë dhe që më së miri e dinë si duhet mbrojtur interesat e shqiptarëve jashtë mëmëdheut!

Por, ajo që shihet nga jashtë, të lë përshtypjen se ambasada e Shqipërisë në Shkup – përpos që shërben për t’i punësuar ‘kushërinjtë’ e të mëdhenjve të Tiranës dhe të ‘tepricës teknologjike’ të diplomatëve – në mas të madhe, ishte dhe mbeti ‘dega’ më besnike e partisë shqiptare në pushtet – BDI-së!

Me çka del se interesi i shqiptarëve të Maqedonisë, fillon dhe përfundon te selia e kësaj partie! Andaj edhe nuk do jetë e çuditshme nëse lista e kundërshtarëve politik të BDI-së, do përputhet me atë të shqiptarëve ‘destruktiv’, për të cilët kjo ambasadë i informon timonierët e shqiptarisë në Tiranë!”
Shtuar më 25/04/2016, ora 21:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori