Rreziku nga koronavirusi, Ministria e Shëndetsisë del me deklaratë zyrtare
Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit
Kryetari i ri i KomunësSarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë.

Bexheti në një deklaratë për Portalb, në lidhje me 3 prioritetet si kryetar i komunës tha se do të realizojë gjithçka që ka premtuar në programin zgjedhor.

"Tani është dita e parë e punës dhe në periudhën në vijim do të realizojmë gjithçka që kemi premtuar. Do të fillojë ndërtimi i Poliklinikës, çerdhja në Kondovë dhe ujësjellësi në Sfillare të Epërme", tha Bexheti.

Bexheti u zgjodh kryetar i KomunësSarajit në rrethin e dytë të zgjedhjeve më 29 tetor të këtij viti me 8896 vota, rreth 950 vota më shumë se kundërkandidati nga Lëvizja BESA, Bashkim Bakiu. /albeu.com/
Shtuar më 06/11/2017, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori