Këto janë emrat që rikthehen në poste qeveritare
sh-nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Jani Makraduli, kthehet në politikë në rolin e zëvendës ministrit për mjedis jetësor.

Ministri teknik për punë të brendshme i cili e nisi procedurën për përgjegjësinë ligjore të drejtorit të Shërbimit të sigurisë Mitko Çavkov, Agim Nuhiu mbetet në MPB në rolin e zëvendës ministrit.

Kire Naumov, ministri i financave në qeverinë për implementimin e zgjedhjeve zhvendoset në ministrinë e ekonomisë ndërsa Vlladimir Llazovski, aktori i teatrit për fëmijë dhe të rinj do të jetë zëvendës ministër i Kulturës. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2017, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori