KE përshëndet tërheqjen e plotë të vendimit të Ivanov për faljen e politikanëve
Zedhenesja e KE-se, Maja Kocijancic
Komisioni Evropian ditën e sotme ka përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për të shfuqizuar plotësisht faljen e të gjithë personave politik që janë nën hetime.

Zëdhënësja e KE-së, Maja Kocijançiç lidhur me këtë ka deklaruar se “tani mbetet që liderët politik t’i kthehen tavolinës për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos, si edhe sa më shpejtë të mbahen zgjedhje të besueshme“.

Kocijançiç më tej thotë se “ky është një hap që lejon rikthimin e e drejtësisë në normalitet dhe Prokuroria Speciale të vazhdojë me punën.“/Albeu.com/
Shtuar më 07/06/2016, ora 13:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori