"Katimerini": Buçkovski, vilë në Greqi
Sipas asaj që shkruan e përditshmja greke "Katimerini", ish kryeministri i Maqedonisë Vlado Buçkovski posedon një vilë në zonën turistike greke të Neos Marmaris në Halkidiki. Në një artikull për turizmin në vend dhe për pronat dhe kapacitetet turistike të cilat i blejnë kryesisht rusët në Greqi, gazeta informon se dhe shumë politikanë nga rajoni posedojnë pronë të patundshme në perlën veriore të detit Egje.

Krahas Buçkovsksit , në Halkidiki shtëpi ka edhe presidenti i Bullgarisë, Rosen Plevneliev. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2012, ora 14:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori