Kaq para u vodhën dje nga filiali i bankës Hallk në Gostivar
Një person i armatosur me pistoletë, dje rreth orës 12 ka hyrë në ekspoziturat e Hallk Bank në Gostivar . Sipas të gjitha gjasave në vjedhje i ka ndihmuar së paku edhe një person tjetër.

Sipas gjetjeve fillestare të hetimit të cilën e bënë nga SPB Tetovë, një burrë i moshës së mesme me kapelë në kokë dhe i sulmuar me pistoletë ka hyrë në ekspoziturat në rrugën “Goce Dellçev”, në afërsi të qendrës së kulturës. Me pistoletë të drejtuar drejt njërit prej të punësuarve i është kërcënuar me jetë dhe ka marrë 1.300.000 denarë.

Pas grabitjes ai në shpejtësi është larguar dhe ka hyrë në një veturë të cilën e voziste një person tjetër.

Policia e Gostivarit ka dalë në vend ngjarje dhe po punon në zbardhjen e rastit dhe gjetjen e autorit të veprës.


Shtuar më 03/03/2018, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori