Kapen tre vajza serbe në një hotel të Gostivarit
Punonjësit e policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë - Stacioni policorGostivar, dje (24-shkurt) prej orës 01:35 deri në 02:00, kanë kryer aksion kontrolli në objektin hotelerik në rrugën "JNA" në Gostivar, pronë e 35-vjeçarit E.A. nga fshati Llakavicë i Gostivarit.

Gjatë kontrollit në objekt janë ndaluar 4 femra, prej të cilave 3 shtetase të Serbisë dhe një Shtetase e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Tri shtetaset e huaja, të moshave 24, 29 dhe 33 vjeçe, janë arrestuar dhe mbajtur në Stacionin policorGostivarit dhe më pas janë dorëzuar në Njësitin për krime ndërkufitare, migracion, të huaj dhe riatdhesim, ndërsa diku më vonë janë dërguar përpara gjykatësit për kundërvajtje në Gjykatën Themelore Gostivar.


Shtuar më 25/02/2019, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori