Kapen dy dibranë që tentuan të kontrabandonin mbi 80 mijë çorape grash
Autoritetet e shtetit të Maqedonisë kanë ndaluar një rast flagrant, teksa dy dibranë janë përpjekur të kontrabandojnë mallra drejt Shqipërisë.

Të dy personat me inicialet Z.B dhe L.B raportohet se janë nga fshati Taranesh i Dibrës dhe u kapën kur po tentonin të fusnin në Shqipëri 43 thasë me gjithsej 80 mijë palë çorapë grash, shkruan INA.

Z.B dhe L.B për të transportuar sasinë e madhe të çorapeve kanë përdorur për transport kafshë.

Ndaj tyre është ngritur precedim penal për "kontrabandë mallrash në mënyrë të paligjshme". /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 11:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori