Kapen 14 femra të huaja në Tetovë
Dje në orët e mbrëmjes, nga ana e zyrëtarve të Policisë, nga SPB-ja në Tetovë, është kryer kontroll aksioni në objektin hotelerik "Korabi" në fshatin Sedllarcë e Epërme, pronë e personit L.B. 48 vjeçar nga Tetova, ndërsa gjatë kontrollit janë ndaluar 16 persona të gjinisë femërore, nga të cilat 13 shtetase të Shqipërisë, 1 shtetase e Kosovës dhe 2 nga Maqedonia.

Nga SPB-ja, njoftojnë se të gjitha janë arestuar, kurse shtetaset e huaja, janë dorëzuar në Departamentin për krim ndërkufitarë, migracion dhe të huaj, për procedurë të mëtutjeshme.


Shtuar më 21/04/2018, ora 15:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori