Kaos në Suharekë, reshjet tmerrojnë banorët (VIDEO)
Nga i nxehti përvëlues. disa qytete të Kosovës janë përfshirë në reshjet e dendura të shiut që kanv shkaktuar edhe pvrmbytje.

albeu.com ka siguruar një video nga qyteti i Suharekës ku shihet pamje me të vërtetë tmerruese.

Ndërkaq ka reaguar edhe Kryetari i Bashkisë të Suharekës i cili ka thënë se janë përmbytur edhe disa fshatra gjithashtu.

"Qyteti dhe shumë fshatra naten e kaluan nën ankth nga vërshimet. Megjithatë ishim me fat që humbjet i patëm vetëm materiale.

I falenderoj qytetarët, zjarrëfikësit, policët dhe të gjitha ekipet tjera emergjente që bashkë deri në orët e mëngjesit qëndruam për ta tejkaluar këtë.

Instutucionet komunale do të veprojnë me të gjitha mekanizmat për t'iu kthyer normalitetit." tha ai./albeu.com/
Shtuar më 16/08/2018, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori