Kamionët në kufi ruhen nga policët
Kamionët të cilët kanë bllokuar kufirin në Bllacë ruhen nga forcat e policisë. Ftotoja tregon qartë se janë tre policë me uniformë që kujdesen për sigurinë e kamionëve, edhe pse qëndrimi i tyre aty është i paligjshëm dhe në kundërshtim me normat ndërkombëtare.

Prej katër ditësh shoqata "Makamtrans" po pengon lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe mjetet e transportit. Ndërsa autoritet nuk bëjnë asgjë për t'i larguar nga aty kamionët, pasi i bëjnë presion Prishtinë zyrtare për të tërhequr masën e bllokimit të prodhimeve nga Maqedonia. /albeu.com/Shtuar më 13/09/2013, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori