Kallzim penal kundër kryetarit të Velesit
Eshtë ngritur kallzim penal kundër kryetarit aktual të Velesit Sllavço Çadiev.

Sipas njoftimit të MPB-së dyshohet se Çadievi ka kryer vepërën penale, “Shpërdorim të detyrës zyrtare”.

Sipas policisë, kryetari i Komunës Çashkë të Velesit ka marrë të drejtën e pronësisë së pushimores që ka qenë në pronësi të qytetit Veles.

Sllavço Çadiev e fitoi mbështetjen e VMRO-DPMNE-së dhe do të jetë kandidat i opozitës për zgjedhjet e ardhshme lokale. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2017, ora 15:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori