"Jugohromi", Tetova kampione e viruseve dhe gripeve
Numri i personave të sëmurë nga gripi sezonal në Tetovë është shumë i madh dhe kjo vjen jo pak për shkak të fabrikës së "Jugohromit" që përhap ajër të ndoturqytet.

Sipas të dhënave, numri i pacientëve të sëmurë në Tetovë arrin rekordin prej 755 banorëve.

Shifrat janë raportuar nga ministria e Shëndetësisë./albeu.com/
Shtuar më 06/01/2015, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori