Jovo Kekenovski është përjashtuar nga VMRO-DPMNE
Njëri prej themeluesve të VMRO-DPMNE-së, Jovo Kekenovski, është përjashtuar nga partia para kongresit të rregullt partiak, vërtetuan nga komiteti i tij amë në Butel.

Nga kjo parti kanë theksuar se iniciativa ka ardhur nga më shumë anëtarë të partisë të cilët kanë treguar për thyerjen e statutit të partisë nga ana e tij.

Kekenovski gjatë kësaj periudhe është aktual si pjesë e Forumit të patriotëve, i cili po kërkon përgjegjësi dhe ndryshime nga kreu i DPMNE-së pas publikimit të bombave të opozitës. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2015, ora 14:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori