Josipoviq sot takohet me Gruevskin dhe Veljanovskin
Sot presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviq do të qëndrojë edhe për pak në Maqedoni ku do të realizojë një takim me kryetarin e Kuvendit, Trajko Veljanoski, me kryeministrin Nikolla Gruevski dhe me koordinatorin e grupeve të deputetëve.

Pas takimit me personalitet e mësipërme presidenti kroat Josipoviq do të niset drejt shtetit më të ri Kosovës, pasi ka përmbyllur vizitat e tij zyrtare në Maqedoni dhe Mal të Zi. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori