Jankulovska: Policia nuk do ti prekë xhamitë
MPB-ja nuk do ti përgjigjet thirrjes së kryetarit të BFI-së, Sulejman Rexhepi, që të kontrollohen personat që kanë nën kontroll dy xhami në Shkup.

Për Jankulovskën, apeli i Rexhepit eshtë "spektakolar" për qëllime të tijat personale.

Sipas Jankullovskës apelet e BFI-së për ndihmë rreth dy xhamive të cilat nuk janë nën kontrollin e tyre vijnë në kohën kur në Kosovë është zhvilluar aksion i madh policor për arrestimin e disa personave të cilët kanë marrë pjesë ose kanë rekrutuar persona të ndryshëm që të shkojnë në luftë në Siri dhe Irak.

Ndërkaq, nga Maqedonia mësohet se janë vrarë 7 persona të përfshirë në luftërat jashtë shtetit. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori