Janeva fillon hetimin për tenderët e klinikës së Manastirit
Prokurorët e Speciales në Maqedoni kanë hyrë në Spitalin klinikManastir, për të mbledhur më shumë informacione mbi procedurat e tenderit të shpallur në vitin e kaluar.

‘Prokurorë të PSP-së erdhën në spital për të mbledhur dokumentacionin për pjesën e tenderit të shpallur nga Ministria e Shëndetësisë. I pritëm, shkëmbyem telefonat dhe u ndihmuam gjithçka që ata kanë nevojë’, tha drejtori i spitalit, Vasille Najdovski.

Ai mohoi informacionet se stafi i spitalit disa orë nuk i ka pranuar prokurorët dhe tha se në të kundërt kanë qenë korrekt, njofton meta.

PSP, duke cituar fshehtësinë e procedurave para hetimore dhe të hetimit që i udhëheqin, sot nuk i konfirmuan, por as edhe nuk mohuan informatat se prokurorët e tyre ishin në Spitalin klinikManastir. /albeu.com/


Shtuar më 19/05/2017, ora 21:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori