Jakupi: Nënshkrimet për kandidat të pavarur nisën me probleme
Nënkryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor në Maqedoni Subhi Jakupi, deklaroi sot se nuk janë hapur të gjitha zyrat komunale, dhe kjo ka bërë që qytetarët ta kenë të pamundur të nënshkruajnë për kandidatët e pavarur të cilët do të garojnë në zgjedhjet presidenciale të 13 prillit në Maqedoni.

Sot ka filluar grumbullimi i nënshkrimeve për kandidat për kryetarë nga grupi i votuesve që zgjatë gjer më 2 mars.

"Në periudhën prej 7 marsit qytetarët në degët e njësiteve dhe në zyrat e KSHZ-së ose nëpërmjet ueb faqes së Komisionit do të mund të kontrollojnë nëse emri i tyre gjendet në Listën zgjedhore", është shprehur nënkryetari i KSHZ Subhi Jakupi. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2014, ora 17:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori