Ja si u largua nga vendi i ngjarjes, sulmuesi i gazetarëve sot në Shkup (FOTO LAJM)

Protestat “Për Maqedoni të bashkuar” kanë degraduar në dhunë.
Një ekip i gazetarësh të cilët janë çuar në spital për kujdes mjekësor, janë rrahur nga protestuesit e zemëruar.

Sipas pjesëmarrësve të protestës, protestuesit kanë sulmuar ekipin para Portës Triumfale, kanë dëmtuar kamerat dhe kanë rrahur gazetarët.

Disa të pranishëm në protesta, kanë filmuar sulmuesin duke ikur, ndërsa pritet që MPB-ja të marrë masa konkrete për zbardhjen e këtij incidenti./albeu.com/
Shtuar më 28/02/2017, ora 20:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori