Ja si e parashikon të ardhmen e Maqedonisë një student maqedonas
Një student maqedonas i fakultetit të dizanjit ka bërë një pikturë të rrallë, me një mesazh domethënës.

Piktura, që është publikuar edhe nëpër media, tregon të ardhmen e shtetit të Maqedonisë.

Në pikturë shihet harta e Maqedonisë dhe disa persona që e përbëjnë atë teksa shkëputen, si për të treguar se të rinjtë në këtë vend nuk kanë një ardhmëri të sigurt, por e shohin të ardhmen jashtë shtetit.

Por, domethënia nuk është vetëm kaq, por shpreh dhe ndasinë që ekziston mes etnive të ndryshme që jetojnë në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2014, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori