Ja si duken një dyqan dhe një shtëpi në Ohër pas tërmetit (FOTO LAJM)

Dridhjet e tokës në Shkup dhe në Ohër ishin më të fuqishmet e regjistruara në këto dy javët e fundit në Maqedoni.


Nga qyteti i Ohrit, raportohet se dridhjet e tokës kanë vazhduar edhe pas tërmetit prej 5.1 shkallë të regjistuar sot, por me një fuqi shumë më të dobët, shkruan Telegraf.

Gjithashtu, raportohet se ka dëme të pakta nëpër shtëpi të vjetra të rajonit të Ohrit.

Disa banorë të Ohrit tërmetet i lidhin me praninë e një vullkani afër Ohrit, që nuk është aktiv.
Shtuar më 03/07/2017, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori