Ja plani i VMRO-së për të bllokuar seancën e Kuvendit
VMRO-ja ka vendosur që të bllokojë punën e Kuvendit të Maqedonisë me anë të daljeve në foltore të deputetëve të saj, duke replikuar vazhdimisht për partitë e tjera.

"Me fjalime të gatshme, me replika të njejta dhe me kundër-replika të përgatitura që ndikojnë në zgjatjen e zvarritjes së punës së Kuvendit.

Aktorë kryesorë në bllokim janë deputetët Antonio Milloshoski dhe Ilija Dimovski, që gjithashtu janë edhe më të zëshëm kundër 'Deklaratës së partive shqiptare'", shkruan "Telegraf".

Kutjojmë se edhe sot do të vazhdojë praktika e njejtë duke replikuar njëri tjetrin. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2017, ora 10:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori