Ja nga sa ministri do ketë BDI-ja dhe Aleanca për Shqiptarët
Sot Bashkimi Demokratik për Integrim pritet të mbajë mledhjen e kryesisë rreth pjesmarrjes në qeverinë e re, ku pritet të shqyrtohen mundësisë nëse partia e Ahmetit do të jetë pjesë e qeverisë ose të jetë në pakicë.

Sipas "Flakës", mësohet se pritet të konfiromet vendimi që BDI të jetë pjesë e qeverisjes së ardhshme.

Sipas marrëveshjes me partinë e Zoran Zaevit, jozyrtairsht mësohet se partive shqiptare, BDI dhe Aleancës për Shqiptarët, do i takojnë tetë digastere ministrore, gjashtë nga ato BDI-së dhe dy Aleancës për Shqiptarët, ndërsa Lëvizja Besa do të qendrojë në opozitë. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2017, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori