Ja letra e vajzës së Mirsad Ndrecajt për babanë e saj (FOTO)
Ilirida Ndrecaj, vajza e Mirsad Ndrecajt, vetëm 8-vjeçe ka shkruar një letër për babain e saj të vrarë në konfliktin e armatosur në Kumanovë.

Ajo e ka shkruar letrën, për një detyrë që e kishte në klasë.

Ja çfarë shkruan vajza e Mirsad Ndrecajt

Njëherë e një kohë në luftë babi duke luftuar më gjeti një pelerinë. U mbështjell Ilirida.

Atëherë u bë e padukshme dhe askush nuk mund ta vriste atë por njëherë ajo nuk e vendosi atë dhe gati sa nuk e vranë Iliridën por babi i saj trim e shpëtoi dhe nga ai moment ajo nuk e heqte atë sepse frikësohej se mos e vrisnin dhe jetuan të lumtur…oooo se harrova ta përmend emrin e babait të Iliridës, ai quhej Mirsad Ndrecaj e tani jetuan të lumtur përgjithmonë.(sic). /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2015, ora 19:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori