Ja kur emërohet zyrtarisht Zoran Zaevi kryeministër
Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, pritet të emërohet zyrtarisht kryeministër i Maqedonisë në orën 12 e 30 minuta.

Emërimi do të bëhet në ndërtesën e Qeverisë së Maqedonisë dhe nga kryeministri teknik Emill Dimitriev.

Mbrëmë para zgjedhjes së Qeverisë, Zaev premtoi se Maqedonia do të jetë shtet i lirë dhe do të nisë nga reformat për integrimin e saj. /albeu.com/

Shtuar më 01/06/2017, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori