Ja cili krah i BESËS është më afër qeverisë
Lëvizja BESA e krahut të Afrim Gashit është afër hyrjes së saj në Qeverinë e koalicionit LSDM dhe BDI.

Gashi dje sërish ka takuar kryeministrin Zoran Zaev, ndërsa burime partiake pranë socialdemokratëve kanë pranuar se ky krah që udhëhiqet nga Gashi do të jetë pjesë e koalicionit qeverisës.

"Po ka bisedime dhe në kuadër të zgjerimit sigurisht se do të përfshihen edhe parti të tjera. Meqë po bisedohet sigurisht se do të ketë përfshirje edhe të kësaj partie", theksoi një burim socialdemokrat.

Nga ana tjetër, heshtje në kampin e Kasamit. Ky grup edhe dje përmes portaleve të saj ka lansuar një dokument duke pretenduar se ajo është pronarja e partisë


Shtuar më 20/03/2018, ora 09:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori