1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
Ja çfarë thotë Hahn për vendimin e Ivanovit
Një sërë organizatash ndërkombëtare dhe ambasadat me seli në Shkup po i kundërvihen Gjorgje Ivanovit lidhur me vendimin e tij faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur akt-akuzë ose janë në burg.

”Deklarata e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që të gjithë politikanët të amnistohen, ashtu siç unë e kuptoj është e papranueshme dhe nuk është në përputhshmëri me sundimin e së drejtës”, deklaroi eurokomisioneri Johannes Hahn për REL.

Ai theksoi edhe situata politike në Maqedoni sëfundmi është përkeqësuar. /Albeu.com/

Shtuar më 12/04/2016, ora 20:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori