Ja çfarë tha Gruevskit pas daljes nga Gjykata Penale (VIDEO)
Kryetari i VMRO-DPMNE dhe ish-kryeministri Nikolla Gruevski, menjëherë pas daljes nga Gjykata penale, ka thënë se edhe pse nuk ka asnjë faj, ai mendon se do të thirret në pyetje në gjykatë, sepse, siç tha ai për arsye absurde.

"Isha i thirrur në gjykatë për shkak se Katica Janeva ka shprehur dyshimin se do të largohem nga vendi. Unë nuk e di nëse dikush e beson atë, por është e qartë se PSP po ndërmerr hapa të cilat janë urdhëruar dhe kjo ndoshta sepse do porositësi i tyre që në mënyrë të përsëritur ka thënë se ai nuk e njeh gjykatat maqedonase.

Ndoshta kjo është dëshira e tij, por atë nuk do ta bëjë e as që është e vërtetë, dhe as që do të përmbushë dëshirën e tij .. A është i vetëdijshëm për rejtingun e tij politik, i vetëdijshëm se edhe zgjedhjet afrohen dhe nëpërmjet kontrollit ndaj njerëzve në PSP t’i çorientojë punët dhe të përpiqet me të tilla ftesa absurde në gjykatë për mua dhe për bashkëpunëtorët e mi të na paraqesë sikur është ai vetë”, tha mes tjerash Gruevski, transmeton TetovaSot.

Sipas ish-kryeministrit, zgjedhjet duhet të mbahen kur do që të mbahen do të jetë përgjigjja më e qartë për LSDM-në. Atë se çfarë bën PSP-ja, sipas tij, është diçka që opozita në të ardhmen do të nuk do të ngatërrohen në të ardhmen do të turpërohet.

Pas një deklaratë të gjatë për shtyp, Gruevski refuzoi t’u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve dhe u largua nga gjykata me fjalët “Shpetoj për një takim, takohemi në një kohë tjetër." /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2016, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori