Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për Republikën e Iliridës
Mediumi serb "Kurir" ka raportuar lidhur me shpalljen e Republikës së Iliridës nga shqiptarët në Maqedoni.

Kjo media thotë se një grup qytetarësh u mblodhën së bashku dhe e shpallën një Republikë, duke kërkuar nga institucionet që ajo të njihet.

Gazeta serbe shkruan se një iniciativë nuk është serioze dhe nuk është as në të mirë të shqiptarëve që jetojnë në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori