Ivon: Të mos përsëritet më "24 dhjetori"
Puna kryesore e Raportit të Komisionit për ngjarjet e 24 dhjetorit që ndodhën në Kuvend janë rekomandimet dhe kujdesi se si do të zbatohen.

Kështu ka deklaruar ambasadori britanik në Maqedoni Kristofer Ivon, i cili e sheh miratimin e Raportit si siguri i mospërsëritjes së ngjarjeve të tilla.

Duhet, thekson të kihet vëmendje se si zbatohet Raporti, shkeuan Rel.

"Atje ku Britania ka të drejtë vote, në diskutimet e Bashkimit Evropian, do të jemi shumë të kujdesshëm si shënon progres zbatimi i raportit. Kjo do të jetë treguese për raportet tona për avancimin dhe përmbajtjen e tyre", kuptohet nëse i ka ende", thekson ambasadori Ivon. /albeu.com/

Shtuar më 15/09/2013, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori