Ivanovi i zgjedh "sipas qejfit" shqiptarët në Këshillin e Sigurisë
Presidenti Gjorgje Ivanov e formoi sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Në seancën konstetuive ai zgjodhi edhe përfaqësuesit shqiptarë të BDI-së, sipas dëshirës së vet.

Shqiptarët do të përfaqësohen në këtë këshill nga Veli Kreci, Flora Kadriu dhe Naser Sejdini.

Ivanovi i inkuadroi në këtë mënyrë shqiptarët dhe BDI-në brenda Këshillit të Sigurimit, pavarësisht faktit se BDI-ja ka deklaruar se nuk e njeh legjitimitetin e Ivanovit si president./albeu.com/

Shtuar më 30/09/2014, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori