Ivanov, thirrje qeverisë të publikojë marrëveshjen me Bullgarinë
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka bërë thirrje qeverisë të publikojë tekstin e marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, para se ajo të nënshkruhet.

Mungesa e transparencës shkakton komente negative dhe shqetësim tek opinioni, që sipas Ivanovit mund të tejkalohet me publikimin e marrëveshjes, thuhet në njoftimin e kabinetit të Ivanovit.

“Presidenti Ivanov çdo herë ka theksuar duhet të merren parasysh interesat kombëtare dhe shtetërore të Maqedonisë. Edhe po të jetë marrëveshje ndërshtetërore, nuk duhet të jetë në dëm të interesave kombëtare”, thuhet në njoftim.

Ivanovi gjatë ditës së djeshme kishte takim me ministrin e Jashtëm, Nikolla Dimitrov, i cili sipas informacioneve e ka njoftuar presidentin për versionin e fundit të marrëveshjes me Bullgarinë. /albeu.com/
Shtuar më 25/07/2017, ora 17:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori