Ivanov: Të ndërtojmë shoqëri multietnike në paqe
Presidenti Gjorge Ivanov me rastin e festës krishtere uji i bekuar, ka uruar festën kreut të kishës ortodokse maqedonase z.z Stefanit.

Midis tjerash në urimin e Ivanov thuhet që të ndërtojmë shoqërinë tonë multietnike, multireligjioze dhe multigjuhësore në paqe, bashkëjetesë dhe duke respektuar dallimet. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2018, ora 11:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori