Ivanov takohet me spikerin e Senatit të Kanadasë, Kinsela
Ditën e sotme në Ohër është zhvilluar një takim mes presidentit të Maqedonisë Gjroge Ivanov dhe spikerit të Senatit të Kanadasë, Noel Kinsela.

Mes tyre është folur për përparimin e marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve, bashkëpunim në planin multilateral dhe qëllime strategjike të jashtme politike të Maqedonisë, anëtarësimin në NATO dhe BE, njoftojnë nga presidenca.

Nga të dyja palët është shprehur dëshira për intesifikim e vazhdueshëm të dialogut politik mes Maqedonisë dhe Kanadase. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2013, ora 18:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori