Ish-kryeministri Hari Kostov është përgjuar 732 ditë
Gjatë prezantimit të rastur "Target" nga Prokuroria Speciale, në të cilën u zbulua se shefa të DSK-së janë përgjuar në mënyrë të paligjshme, u tregua se edhe ish-kryeministri i vendit, Hari Kostov, është përgjuar për 732 ditë me radhë.

Nga publikimi i kësaj çështjeje, u zbulua se në rrethin e të përgjuarve ka jo vetëm politikanë, por edhe gazetarë dhe biznesmenë.

Prokurorja speciale Lence Ristoska, gjatë konferrencës së sotme tha se vetëm në përiudhën 2008-2015 janë përgjuar 4.286 numra të telefonit celular pa urdhër gjyqësor. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2016, ora 14:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori