Infektohet me koronavirus 32 mjekë e infermierë në Maqedoninë e Veriut
Ministria e Shëndetësisë informon sot se 32 punonjws nga bluzat e bardha nga Klinika e Nefrologjisë janë infektuar me Covid-19.

Dy prej tyre janë të shtruarKlinikën për Sëmundje Infektive, ndërsa një teknik është i shtruarKlinikën për Sëmundjet e Lëkurës.

“Puna në Klinikën e Nefrologjisë zhvillohet rregullisht dhe nuk ka vonesë në kryerjen e përgjegjësive aktuale. Për të gjithë ata që mungojnë, ekziston një staf shtesë që plotëson mungesën”, deklaron Ministria.
Shtuar më 04/02/2021, ora 19:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori