I dënuari me burg do të drejtojë pajtimin e maqedonasve
Pëlqej
Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Aleksander Kiracovski nuk e shef si pengesë emërimin e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski në krye të Komisionit për pajtim kombëtar.

Kiracovski shtoi se derisa ka një propozim të tillë dhe pranohet nga palët, nuk paraqet asnjë problem.

Por, potencoi ai,kjo nuk e amniston Gruevskin nga veprat kriminale.


Shtuar më 22/10/2018, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori