Hysni Ismaili, emërohet ministër i Kulturës
Nga burime brenda Qeverisë mësohet emri i njërit nga ministrat e rinj të kabinetit qeveritarë, transmeton Alsat-m.

Sipas burimeve bëhet fjalë për profesorin universitar Hysni Ismaili, i cili do të drejtojë dikasterin e Kulturës. Hysni Ismaili është profesor universitar dhe ligjëron në Universitetin e Tetovës.
Shtuar më 21/06/2019, ora 11:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori