Tronditen maqedonasit, shqiptaret janë 47.5 për qind
Pëlqej
Gazeta InfoPress ka mësuar nga një historian, i cili ka bërë hulumtime disa vjeçare se sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni.

Ai ka thënë për InfoPress se maqedonasit me qëllim nuk e tregojnë të vërtetën, kjo sepse sipas tij ato nuk janë më shumë se 30 përqind në Maqedoni.

Ky hulumtim pritet që shumë shpejt të botohet me fakte hisorike dhe dokumente që deri tani nuk i ka ditur publiku.
Shtuar më 11/08/2017, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori