Holanda pro hapjes së negociatave me Maqedoninë
Parlamenti holandez ka dhënë dritë jeshile për hapjen e negociatave për antarësim të Maqedonisë drejt BE-së.

Ky është një lajm shumë i mirë për Maqedoninë, sepse në këtë mënyrë debllokohet një nga problemet për konsensus për hapjen e negociatave.

Holanda dhe Franca ishin dy shtetet që refuzonin të japin dritë jeshile.

Tani mbetet vetëm Franca të jep dritë jeshile në samitin e ardhsëm të BE-së që do të mbahet më 25 qershor në Bruksel.


Shtuar më 22/06/2018, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori