Holanda ndihmë mjekësore prej 500 mijë eurosh në Maqedoni
Mbretëria e Holandës do të dhurojë ndihmë mjekësore me vlerë prej 500.000 euro, e cila pritet të arrijë në Shkup gjatë kësaj jave, shkruhet në faqen zyrtare të Ambasadës së Holandës në internet.

Holanda do të dërgojë ndihmë mjekësore në rajonet më të prekura nga përmbytjet, shkruan Telegrafi.

“Dëmet në disa rajone janë aq të mëdha dhe prandaj dërgojmë ndihmë mjekësore. Është shumë me rëndësi që këto produkte të arrijnë sa më shpejtë në vendet e prekura që të bëhet parandalim i situatës, të mos vijë deri në përkeqësim“, thuhet në deklaratën e ministres për zhvillim, Lillian Plumen. /albeu.com/
Shtuar më 17/08/2016, ora 21:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori