HISTORIKE / Shqiptarët arrijnë fitoren e madhe në Maqedoni
Pëlqej
Me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë u miratua Ligji për gjuhët.

Përsëri deputetët e VMRO-së, me në krye ish kryetarin e tyre Nikolla Gruevski tentuan që të pengojnë miratimin e Ligjit, por nuk e arritën.

Deputeti i VMRO-së Nikolla Gruevski tentoi të godasë me grusht Kryeparlamentarin Xhaferi. /albeu.com/

Shtuar më 14/03/2018, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori