Historianët shqiptarë i shprehin ngushëllimet Bostonit
Shoqata e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë, bashkëndjen dhembjen me familjet e viktimave nga sulmet vdekjeprurëse me bombë në Maratonën e Bostonit, ku humbën jetën të paktën tre veta dhe mbi 140 të tjerë u plagosën.

“Kjo dhembje shtohet edhe më tepër kur kemi parasysh faktin se ajondodhi pikërisht në një ngjarje të rëndësishme sportive, e cila historikisht ka përcjellë frymën e paqes dhe tolerancës mes popujve të ndryshëm të botës.

Me këtë rast, popullit mik amerikan, përmes Ambasadës së SHBA-ve në Shkup, i shprehim ngushëllimet më të sinqerta për këtë tragjedi, me shpresën që kjo ngjarje të ndriçohet deri në fund”, thuhet në telegram-ngushëllimin e SHHSHM-së me kryetar Skënder Asani, drejtuar Ambasadës amerikane në Shkup. /albeui.com/
Shtuar më 17/04/2013, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori