Hazbi Lika për Tetovën, Teuta Arifi mbetet jashtë loje?
Vazhdojnë paqartësitë për kandidaturat e BDI-së për Tetovën dhe Gostivarin.

Portali Gostivari.info ka njoftuar sot se lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka vendosur që të zëvendësojë kandidaten e propozuar në mbledhjen e mëparshme të kryesisë së BDI-së, Teuta Arifin me Hazbi Likën.

Sipas burimeve, udhëheqësit e BDI-së kanë ardhur deri në këtë ndryshim për shkak të presionit dhe pakënaqësive të theksuara në radhët e degës së Tetovës, ku ish-kryetari i komunës Hazbi Lika ka një mbështetje të padiskutueshme por edhe për shkak të kalkulimeve që vijnë si rezultat i një bashkëpunimi të mundshëm ndërpartiak.

Ndërkohë edhe kandidatura e Nevzat Bejtës për kryetar të komunës së Gostivarit akoma është e pasigurtë. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2013, ora 18:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori